LIFTIDE UUENDAMINE


Korrusmajade Valgevene ja Vene liftid on nüüdseks juba kuni 45 aastat töös olnud ning arusaadavalt nii tehniliselt kui ka välimuselt aegunud. Liftide uuendamisega on võimalik anda neile uus tänapäevane välimus ning tehniliste seadmete vahetamine muudab lifti vaiksemaks, sujuvamaks ning töökindlamaks, samuti väheneb elektrikulu. Teeme koostööd erinevate liftiseadmete tootjatega ning oleme välja töötanud toimiva paketi korrusmajade liftide uuendamiseks.

Lifti uuendamine on korteriühistu jaoks oluline investeering ning lisaks paberil esitatud pakkumisele ärgitame oma kliente tutvuma juba tehtud töödega kliendile sobival objektil, et leida parim tehniline lahendus ning sobivaim viimistlus. Töid on võimalik läbi viia ka mitmes osas ning järelmaksugaKüsi pakkumist olav@liftitehnik.ee

Lifti uuendamist on võimalik teostada kolmes osas, et vältida pikka remondiaega:
1.  juhtkilbi ja elektrijuhtmestiku vahetus (kuni 8 tööpäeva),
2.  lifti ajamikomplekti (mootor, pidur, ajam) vahetus (kuni 3 tööpäeva),
3.  kabiini viimistlus (2 tööpäeva),
4.  uksepale ja korruseukse viimistlus ühel korrusel (0,5 tööpäeva).
Remondiajad on orienteeruvad ja sõltuvad uuendatava lifti seisukorrast. Kalleim töö on reeglina juhtkilbi ja juhtmestiku vahetus.

Uus juhtkilp
Juhtkilbi (kontrolleri) ja juhtmestiku vahetus 
Uue juhtkilbi sagedusmuundur (inverter) võimaldab mootori pöördeid sujuvalt muuta ja sellest lähtuvalt on lifti startimine ja peatumine sujuvamad ning lifti peatumine on korrusel täpsem. Ajami tööiga pikeneb  kolmandiku võrra ning energia kokkuhoid on kuni 40%. Lifti ülekoormuse vältimiseks paigaldatakse koormusandur. Uue juhtkilbi puhul tuleks vahetada ka kabiini uste avamise süsteem – tänapäeval on mehaanilised lõpulülitid asendatud elektroonikaga ning uste sulgemisel ei kasutata enam vedru. Uus süsteem tõstab lifti töökindlust ning vähendab rikete tekkimist.

Ajamikomplekti vahetus
Ajamikomplekti kuuluvad uus raam, plokiratas, uued trossid, 
Uus ajam
ajam, pidur ja mootor.
Uus ajamikomplekt vähendab oluliselt mürataset, muudab lifti töö sujuvamaks ja töökindlamaks.
 
Kabiini sisu viimistlus  

Kabiini paigaldatakse peegel, käsipuu, LED valgustussüsteem ja uus nupupaneel. Uksed kaetakse lehtmetalliga ja vahetatakse kõik riputusrullid. Levinuim kabiini viimistluse valik on seinte katmine laminaatkattega, mille  eeliseks on võimalus kasutada erinevaid toone ja mustreid, mida lehtmetalli valik ei paku. Alati on ka võimalik laminaati ja lehtmetalli omavahel kombineerida.  

Korruseuste ja uksepalede viimistlus,
 nupupaneelide vahetus
 
Paigadatakse uued nupupaneelid, soovi korral ka korrusenäidikud ukse kohale või nupupaneelile. Uksed ja uksepaled kaetakse lehtmetalliga ja ustel vahetatakse kõik riputusrullid.